Termoaktivní izolační stěrka AERO-THERM 5L

Kód: AT 5
Akce Tip
1 650 Kč 1 996,50 Kč včetně DPH
Skladem
Termoaktivní stěrka pro zateplení interiérů. Objem 5l vydá na zateplení 5m2 zdiva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Termoaktivní stěrka AERO-THERM

Tenkovrstvá termoaktivní stěrka do interiéru v podobě vodou ředitelného tmelu. AERO-THERM je poslední vývojovou fází materiálů plněných 3M skleněnými kuličkami a zároveň prvním výrobkem nové generace obsahující nejlepší izolant na světě - aerogel. Jeho velkou výhodou je mnohem lepší zpracovatelnost v porovnání s předchozími generacemi.

Hlavní funkce AERO-THERMu

Smyslem použití termoaktivní stěrky s obsahem skleněných mikrokuliček 3M je zmenšit náchylnost k vytváření kondenzace způsobené přítomností mikroskopických vzduchových prostorů v aplikovaném povrchu. Skleněné mikrokuličky zajišťují snížení tepelné vodivosti , jelikož jsou duté a částečně vakuované. Aerogel obsažený v AERO-THERMu zlepšuje izolační schopnosti. Hlavní funkcí AERO-THERMu je termoreflexe, neboli druhotný odraz tepla . Po aplikaci AERO-THERMu jsou potlačeny následky konstrukčních nedostatků obvodového pláště (tepelné mosty , nedostatečné tepelně izolační parametry), odstranění kondenzace vlhkosti na chladných zdech a v místnostech se zvýšenou vlhkostí. Po aplikaci AERO-THERMu jsou stěny i stropy suché , teplé, bez plísní a přispívají ke komfortní tepelné pohodě. Nedochází tak k ochlazování interiéru a odvodu tepla stěnou, popř. stropem a podlahou. V takto ošetřené místnosti se rychle projevují účinky tepelných zdrojů a mnohem rychleji dojde k vyhřátí místnosti na požadovanou teplotu. Lze poté vytápět na teplotu o 2 -3 °C nižší. Žádný jiný materiál neumožňuje tak snadno , rychle a komplexně zateplit místnost, byt, či celou budovu.

Tepelná pohoda

Na začátku vytápění mají povrchy stěn i předmětů stejnou teplotu jako vzduch. V okamžiku, kdy se topná tělesa nebo topné plochy (podlaha, strop) začnou zahřívat a vydávat teplo do prostoru, začíná se zahřívat i vrstva AERO-THERMu. Z povrchové vrstvy je teplo odnímáno podkladní konstrukcí , která jej začíná akumulovat. Zde se uplatňuje přenos tepla vedením. Současně je teplo povrchové vrstvy sdíleno s vnitřním prostředím – především sáláním , které probíhá rychlostí světla , tedy neporovnatelně rychleji než sdílení tepla vedením. Plochy, které jsou upraveny termoaktivní stěrkou AERO-THERM spolupracují s topným systémem a zvyšují jeho účinnost. Určitá tepelná pohoda nastává již během zátopu , jehož doba závisí především na tepelné kapacitě vnitřních konstrukcí a vybavení interiéru. I nevytápěné prostory po úpravě povrchů termoaktivní stěrkou AERO-THERM získávají „nový rozměr“.. 

Nulový rosný bod

AERO-THERM na aplikovaném povrchu vytváří antikondenzační vrstvu. Díky tomu jsou konstrukce chráněny před nadměrnou vlhkostí , je omezen výskyt plísní.

Návod na aplikaci (WORD)

Příprava podkladu, rozmíchání, aplikace a konečné zabroušení AERO-THERMu:

příprava podkladu:

V první fázi odstraňte nesoudržné vrstvy , navlhčete a oškrábejte vápenné či hlinkové nátěry (i v případě, že jsou aplikovány více než 2 vrstvy nátěrů, je zapotřebí odstranit – životnost AERO-THERMu je rovna životnosti podkladu). Termoaktivní stěrka se nanáší ve vrstvě 1mm, proto je lépe nerovný povrch vyrovnat vhodnou stěrkou s krátkou dobou zrání / polymerování. Savé podklady je nutné penetrovat systémovou AT penetrací .

rozmíchání AERO-THERMu:

Potřebné množství stěrky (1m2 = 1 litr) odeberte z originálního balení do čisté nádoby a pomalým mícháním dosáhnete konzistence husté smetany. Podle potřeby se ředí postupným přidáváním čisté vody (malé množství – do balení 5l A-T cca 2 dcl vody – vhodná konzistence materiálu pro natahování zubovým hladítkem).

aplikace AERO-THERMu: 

Pro kontrolu nad nanášeným množstvím se aplikuje nerezovým hladítkem se 4 nebo 6 mm zubem. Poté se utáhne rovnou stranou , v koutech si lze pomoci špachtlí, nebo štětcem. Otřepy a stopy po hladítku se odstraňují až druhý den po zpolymerování vrstvy. Doba schnutí závisí na vzdušné vlhkosti a teplotě – cca 20 hodin. 

zabroušení:

Provádí se druhý den po zpolymerování AERO-THERMu brusným plátnem o hrubosti 240 mm, které se připevní na hladítko s rubbenem oboustrannou lepící páskou. Zabrousí se velmi zlehka.

údržba povrchu:

Případné vrypy a jiná poškození lze snadno opravit přímo AERO-THERMem. Např. pomocí špachtle.

Životnost AERO-THERMu

Životnost AERO-THERMu je při dodržení pracovního postupu a sjednocení podkladu rovna životnosti zdiva.

Konečná úprava AERO-THERMu

Povrch AERO-THERMu lze libovolně upravovat malířskými nátěry, tapetovat, obkládat dřevem, nebo dlaždičkami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stěrky
Hmotnost: 3 kg
Balení: 5 l
Vydatnost: 5m2

Blog

Zobrazit více