2x5l A-T floor + zdarma zubové hladítko 6 mm

Kód: 83
Akce
ZDARMAZDARMA
83 2x5l a t floor zdarma zubove hladitko 6 mm
3 300 Kč 3 993 Kč včetně DPH
Skladem

 Termoaktivní stěrka  AERO-THERM® floor pro aplikaci do podlahového souvrství  vytápěných i nevytápěných podlah. Vydatnost 10 m2 plochy/ 2ks balení 5L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis produktu

AERO-THERM® floor  je stěrková termoaktivní a termoizolační hmota, která svými vlastnostmi ovlivňuje energetickou náročnost staveb,  omezuje prochládání podlahy a snižuje tepelnou jímavost nášlapné vrstvy.

Oblast aplikace

AERO-THERM® floor lze vzhledem k obsahu kvalitního plniva  a pojiva aplikovat na různé povrchy jako jsou beton, sádrokarton, OSB desky, kov a další. Přínos aplikace stěrky AERO-THERM® floor se projeví snížením energetické náročnosti budovy a odstranění pocitu „studených nohou“.. Vhodným začleněním do skladby souvrství vytápěné podlahy lze zvýšit efektivitu topného systému.

Specifické vlastnosti

AERO-THERM® floor vytváří v tloušťce 1 mm na povrchu kompaktní a pružnou vrstvu. Struktura stěrky je daná  plnivem a  pojivem obohaceným o další složky. Díky svým specifickým vlastnostem není nutné AERO-THERM® floor chránit při použití měkkých podlahových krytin pochozí zpevněnou (např.betonovou) vrstvou.

 

Pracovní návod

AERO-THERM® floor vyžaduje podklad soudržný, zbavený mastnoty, prachu, nečistot a plísní.AERO-THERM® floor nelze aplikovat na podklady trvale vlhké z důvodu např.vzlínající vlhkosti, porušené hydroizolace atd.

 Aplikace

Potahování zubovým hladítkem

Pro natahování velkých rovných ploch použijte nerezové hladítko se zubem 6 mm.Aplikujte zubatou stranou stěrky a poté rovnoměrně uhlaďte rovnou stranou tak, aby nedošlo k velkým výstupkům nebo otřepům – materiál je velmi obtížné zbrousit.Věnujte pozornost koutům , hranám a dalším detailům, nezbytné přesahy na vedlejší plochy natáhněte do ztracena.

Stříkání AERO-THERM je nutné naředit tak, aby z metly, kterou použijete na rozmíchání  materiál stékal souvisle, stékání nesmí být trhané. Pro stříkání lze použít nízkotlaké i vysokotlaké stříkací zařízení.

Lití Pokud je podklad nerovný, lze materiál naředit na takovou konzistenci, aby byla možná aplikace litím. Po nalití na podlahu AERO-THERM® floor rovnoměrně roztáhneme pomocí nerezového hladítka se zubem 6mm do jednolité vrstvy. U této aplikace je  nutné předpokládat delší dobu schnutí.

 Podklad

 Betonové potěry a nivelační stěrky AERO-THERM® floor aplikujte na vyzrálý podklad (viz. technické listy příslušných hmot). Platí to i pro lokální opravy podkladu, POZOR ! při výběru vysprávkových hmot. Při aplikaci potahováním zubovým hladítkem je nutné povrch napenetrovat.

Kovy a jiné nesavé materiály  Odstraňte vrstvy starých nesoudržných nátěrů. U kovového podkladu odstraňte případnou zkorodovanou vrstvu, odstraňte prach a nečistoty a natřete základovou barvou. Na nesavé podklady jako jsou např. plastové trubky je vhodné aplikovat odpovídající adhezní můstek (např. penetrace s křemičitým pískem apod.).

 Dřevo a dřevovláknité materiály  Při aplikaci potahováním zubovým hladítkem je nutné povrch napenetrovat systémovou penetrací .

 

Sádrovláknité a sádrokartonové desky  Při aplikaci potahováním zubovým hladítkem je nutné povrch napenetrovat systémovou penetrací .

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stěrky
Hmotnost: 6 kg

Blog

Zobrazit více